Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody strzeleckie Romków rozstrzygnięte

Data publikacji 03.03.2014

Ponad 200 zawodników wzięło udział w sobotę w XVI Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Romków. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Marcin Stróżański z Iglicy Warszawa. W klasyfikacji drużynowej najlepsza była ekipa z Poznania. Imprezę objął patronatem Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Po raz szesnasty odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Romków. Na strzelnicy Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego Tarcza 96 w Poznaniu przy ul. Ceglanej stanęło w minioną sobotę ponad 200 zawodników. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Marcin Stróżański (191 pkt) z Warszawy, który był przed Arturem Doboszem (190 pkt) i Grzegorzem Orłowskim (190 pkt). W konkurencji drużynowej wygrała trójka z Poznania: Roman Tobolski, Klaudiusz Kłak i Stanisław Czyż. W zawodach wzięły również udział panie. Najlepszą wśród nich okazała się Barbara Pańczyk-Salbert, która w ogólnej klasyfikacji indywidualnej zajęła wysokie dziesiąte miejsce.

Organizatorem zawodów był Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego, Naczelnik Wydziału Kadr KWP w Poznaniu oraz Wielkopolskie Towarzystwo Sportowe Tarcza 96. Dla najlepszych ufundowano puchary oraz wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Strzelania odbyły się na strzelnicy krytej do tarcz 22-P i TS-2 umieszczonych jedna pod drugą. Odległość do celu 25 m, liczba strzałów 20, czas 3 min. Zawody były bardzo wyrównane, a o miejscach decydowały pojedyncze punkty.

Inicjatorami i pomysłodawcami zawodów strzeleckich Romków był Roman Tobolski i Roman Kleszcz, ówcześni instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego KWP w Poznaniu. Ideą zawodów jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, integracja środowiska policyjnego oraz popularyzacja sportu strzeleckiego.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony