Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Nielegalne 3,5 miliona dolarów

26 listopada br w godzinach popołudniowych policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP zatrzymali we Wroclawiu mężczyznę, wobec którego prowadzą postępowanie przygotowawcze. Mężczyzna ten był prezesem jednej z firm dolnośląskich. Zakład znajduje się obecnie w upadłości, a zarządzający nim syndyk zgłosił policji w lutym br, że doszło do działania na niekorzyść tej firmy i w jego wyniku powstały wielomilionowe starty.

Podczas zatrzymania i przeszukania mężczyzny (lat 45) policjanci ujawnili przy nim dokumenty świadczące, że dzień wcześniej dokonał wpłaty na konto jednego z wrocławskich banków kwoty 3,5 mln dolarów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do KMP we Wrocławiu. W wyniku trwającej non stop pracy policjantów od chwili zatrzymania mężczyzny zebrano materiał dowodowy, dzięki któremu przedstawiono mu zarzuty:

-odnośnie działania na niekorzyść firmy: oszustwa, przywłaszczenia majątku o znacznej wartości oraz udaremnienia zaspokojenia potrzeb wierzycieli (np. brak zapłaty za dostarczony wcześniej towar),

-odnośnie kwoty 3,5 mln dolarów: wprowadzenia do systemu bankowego środków finansowych pochodzących z nielegalnego dochodu ("tzw. pranie pieniędzy").

Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury z wnioskiem o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie.

Bank powiadomił Główny Inspektorat Finansowy o podejrzanej transakcji. Pieniądze są zabezpieczone w banku do prowadzonej przez policję sprawy. Na obecnym etapie śledztwa nie ustalono jednoznacznie, czy w kwocie 3,5 mln dolarów są pieniądze nielegalnie wyprowadzone z firmy, której zatrzymany był prezesem.
Powrót na górę strony