Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne negocjacje zakończyły się sukcesem

Data publikacji 03.03.2014

Gdyby nie policyjni negocjatorzy, którzy przekonali 56-letniego mężczyznę do dobrowolnego zejścia z dachu, to zdarzenie mogłoby mieć zupełnie inny, tragiczny finał. Z kolei policjanci z Jeleniej Góry nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 35-letniego mężczyznę. Desperat zamierzał skoczyć z okna swojego mieszkania znajdującego się na III piętrze. Mężczyzna groził również odkręceniem gazu i wysadzeniem budynku. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się uniknąć tragedii. Desperat po zakończonej akcji został przekazany pod opiekę lekarzy.

W niedzielę, 2 marca sądeccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Woli Kurowskiej. Na miejscu okazało się, że jego mieszkaniec wyszedł na dach piętrowego budynku, grożąc że z niego skoczy. Z uwagi na ryzyko spełnienia tych słów, na miejsce zostali skierowani policyjni negocjatorzy z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Tarnowie. W oczekiwaniu na ich przyjazd, z mężczyzną rozmawiał jeden z sądeckich funkcjonariuszy przybyłych na interwencję, z którym 56-latek zgodził się rozmawiać i wobec którego nie był agresywny.

W efekcie ponad dwugodzinnych negocjacji sądeckich i tarnowskich policjantów, mężczyzna dobrowolnie zszedł z dachu. Po zakończeniu działań został przewieziony do szpitala na badania. 

(KWP w Krakowie / mw)

1 marca br. roku około 19:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że mieszkaniec jednego z budynków wielorodzinnych wszczął awanturę, wyrzuca meble i inne przedmioty przez okno swojego mieszkania oraz groził, że popełni samobójstwo skacząc z okna.

Oficer dyżurny na miejsce wysłał policjantów oraz powiadomił inne służby ratunkowe, w tym pogotowie gazowe, gdyż 35-latek zagroził, że odkręci gaz i wysadzi budynek. Na miejsce skierowano również policyjnych negocjatorów. W międzyczasie strażacy rozłożyli skokochron, a negocjatorzy podjęli z nim rozmowę. W efekcie udało im się nakłonić mężczyznę, aby zszedł z okna i otworzył drzwi. Okazało się, że 35-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

Mężczyzna po zakończonej akcji został przekazany pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony