Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 03.03.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami z Gdyni zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i nielegalny magazyn środków odurzających w jednym z domów w Gdyni. Kryminalni zatrzymali także cztery osoby mające związek z tą sprawą. W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli 121 roślin krzaków konopi indyjskich, 547 tabletek ekstazy, prawie 52 gramy marihuany i ponad 285 gramów amfetaminy. Zatrzymany 21-latek trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej we współpracy z kryminalnymi z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni uzyskali informację, że w jednym z domów w Gdyni może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich oraz magazyn środków odurzających. Pod koniec tygodnia funkcjonariusze w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu piwnicznym znaleźli 121 krzaków konopi indyjskich. Plantacje były w pełni zautomatyzowane, naświetlone i wentylowane. Podczas przeszukania piwnicy i mieszkania zatrzymanego gdynianina kryminalni znaleźli  547 tabletek ekstazy, prawie 52 gramy marihuany i ponad 285 gramów amfetaminy.

21 - latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz uprawę konopi indyjskich w znacznych ilościach, usłyszał zarzuty. Sąd aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony