Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za narkotyki

Data publikacji 04.03.2014

Skutecznie przeprowadzone działania piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, która złamała ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zatrzymali 36-letnią obywatelkę Wietnamu i zabezpieczyli ponad 3 kilogramy metaamfetaminy. Funkcjonariusze ustalają teraz pochodzenie zabezpieczonego narkotyku. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy od pewnego czasu realizowali czynności związane z ustaleniem osoby posiadającej narkotyki. Działania operacyjne pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie osoby mogącej mieć związek ze sprawą. Zebrany materiał wskazywał, że osobą, która może posiadać narkotyki jest 36-letnia obywatelka Wietnamu.

Do zatrzymania doszło w ostatni weekend. Policjanci najpierw obserwowali jedną z posesji na terenie Józefosławia. Kiedy z obserwowanej posesji wychodziła podejrzewana kobieta, policjanci przystąpili do kontroli. 36-latka na widok policyjnych legitymacji zaczęła zachowywać się bardzo nerwowo, co utwierdziło policjantów w przekonaniu, że ma coś na sumieniu. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymaną funkcjonariusze ujawnili miejsce, w którym kobieta ukryła narkotyki. W altanie przy wjeździe na osiedle, pomiędzy kontenerami na śmieci, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli torbę foliową z zawartością jasnoróżowych kryształków.

36-letnia obywatelka Wietnamu została zatrzymana i przewieziona na komendę. Wykonane badania potwierdziły przypuszczenia policjantów, że jest to metaamfetamina o wadze ponad 3 kilogramów. Policjanci ustalają teraz, gdzie kobieta kupowała narkotyki.  Decyzją sądu 36-latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony