Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napady

Data publikacji 04.03.2014

Prudniccy kryminalni zatrzymali dwóch braci, których podejrzewają o napady na sklepy. Zatrzymani grozili nożem obsłudze sklepów. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia.

W sobotę (1 marca) około godziny 7:30 dyżurny prudnickiej Policji został poinformowany, że do jednego ze sklepów na terenie miasta wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc nożem ekspedientce zażądał wydania pieniędzy. Napastnik został jednak spłoszony przez pracowników sklepu i uciekł. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci. Śledczy na miejscu szybko ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania.

Niespełna pół godziny od zgłoszenia przestępstwa prudniccy kryminalni na ulicy Chrobrego zauważyli młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy napadu. Podczas kontroli u 22-letniego mieszkańca gminy Lubrza śledczy znaleźli nóż. Mężczyzna został zatrzymany. Tego samego dnia został zatrzymany również jego 29-letni brat. Zajmujący się sprawą policjanci szybko powiązali to zdarzenie z podobnym napadem sprzed 2 tygodni. Wówczas dwaj zamaskowani mężczyźni weszli do sklepu i grożąc nożem pracownicy skradli z kasy niewielką ilość pieniędzy, alkohol i papierosy.

Zabezpieczone przez śledczych ślady pozwolił na przedstawienie 22 i 29-latkowi zarzutów rozboju z użyciu niebezpiecznego narzędzia. Młodszy z braci odpowie również za usiłowanie rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia.
    
(KWP w Opolu / mj)

Film Odpowiedzą za napady

Opis filmu: rozboje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za napady (format flv - rozmiar 550.75 KB)

Powrót na górę strony