Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodziei paliwa

Data publikacji 04.03.2014

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald zajmowali się kradzieżami paliwa na kilku stacjach benzynowych w Poznaniu. W wyniku ich działań zarzuty usłyszał 19-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań-Grunwald przedstawili zarzuty 19-letniemu mężczyźnie, który kradł paliwo na kilku z poznańskich stacji benzynowych. Podejrzany nie używał do tego samochodu. Na stacje przychodził z kanistrami i nalewał paliwo bezpośrednio do nich. Następnie pieszo oddalał się w nieznanym kierunku. Jest to mieszkaniec powiatu poznańskiego, który w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. 19-latek został zatrzymany 27 lutego, a następnego dnia sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Straty, które spowodował zostały oszacowane na ponad 800 złotych.

To już druga osoba zatrzymana w ostatnim czasie przez policjantów z Komisariatu Poznań-Grunwald, w związku z kradzieżami na stacjach benzynowych. Niecałe 3 tygodnie temu funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego mieszkańca Poznania. Był pracownikiem myjni samochodowej. Korzystając z tego, pożyczał auta klientów. Przykręcał do nich fałszywe tablice rejestracyjne i tak przygotowanym pojazdem jechał na stację benzynową. Mężczyzna wybierał te punkty, na których nie było obsługi pomagającej klientom tankować auta. 12 lutego usłyszał łącznie 14 zarzutów kradzieży. Poszkodowane firmy wyceniły swoje straty na prawie 7 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanym do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony