Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latek odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami

Data publikacji 04.03.2014

Policjanci z Wilcząt przedstawili zarzuty 20-latkowi, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad swoim psem. Podejrzany przyznał się także do uśmiercenia kota. Mateusz G. poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Mieszkaniec gminy Wilczęta został także oddany pod dozór kuratora i przez najbliższe 5 lat nie może mieć żadnych zwierząt.

25 lutego br. oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie gminy Wilczęta jeden z mieszkańców znęca się nad swoim psem. Jak się okazało, że 20-latek bił zwierzę, a odgłosy karconego psa wzbudziły zaniepokojenie zgłaszającej, która postanowiła powiadomić policję.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Mateusz G. chciał wytresować czworonoga, a gdy ten nie wykonywał poleceń, był uderzany pięściami, pogrzebaczem oraz szufelką. Takie sytuacje zdarzały się od listopada ubiegłego roku. Policjanci ustalili także, że pies nie był jedynym zwierzęciem, któremu 20-latek zadawał cierpienie. 2 miesiące temu Mateusz G. rzucił o podłogę kotem. Zwierzę nie przeżyło silnego uderzenia.

Wczoraj mieszkaniec gminy Wilczęta usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do winy. 20-latek poddał się także dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat. Mateusz G. zostanie również oddany pod dozór kuratora i przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł posiadać żadnych zwierząt.

Pamiętajmy, że każdy z nas może zapobiec takiej męce zwierząt, powiadamiając Policję. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki niepokojący sygnał.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony