Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł cmentarny złodziej

Data publikacji 04.03.2014

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez świdnickich policjantów. Podejrzany ma na swoim koncie 19 kradzieży z nagrobków, zniszczenie mienia oraz kradzież linii telekomunikacyjnej. Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Świdnicy zatrzymali 29 - letniego mężczyznę, mieszkańca Gminy Jaworzyna Śląska, podejrzewanego o okradanie grobów na terenie Świdnicy. Funkcjonariusze udowodnili mu 19 tego typu czynów. Mężczyzna okradał groby z elementów napisów oraz krzyży wykonanych z metali. Nie pogardził granitowymi wazonami oraz ozdobami. Spieniężając skradzione przedmioty 29 - latek otrzymał około 700 złotych, natomiast straty jakie ponieśli właściciele okradzionych nagrobków wyniosły blisko 16 tysięcy złotych. Dodatkowo, jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci, na jednym z cmentarzy zatrzymany zniszczył nagrobek, przewracając i rozbijając płytę. Straty w tym konkretnym przypadku oszacowano na kwotę 2,5 tysiąca złotych. 29 – latek ma na swoim koncie również kradzież półkilometrowego odcinka napowietrznej linii telekomunikacyjnej, co spowodowało straty w wysokości 12 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał do tej pory 21 zarzutów. Policjanci nadal sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych czynów przeciwko mieniu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony