Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skwer im. podkom. Tadeusza Bartosika

Data publikacji 04.03.2014

Od wczoraj skwer w pobliżu bytomskiej komendy nosi imię policjanta, który zginął podczas akcji ratunkowej na terenie MTK w 2006 roku. Na uroczystości obecnych było wiele osobistości z kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, władz miasta oraz licznie zaproszeni goście i członkowie najbliższej rodziny naszego zmarłego kolegi.

Podkomisarz Tadeusz Bartosik był mieszkańcem Bytomia. Tragicznego w skutkach dnia, 28 stycznia 2006 roku, pełnił służbę w katowickim oddziale prewencji. Wypełniając obowiązki służbowe, dbał o bezpieczeństwo uczestników Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych w hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Kiedy po godzinie 17.00 zawalił się dach jednego z pawilonów wystawowych, Tadeusz Bartosik rozpoczął ewakuację ludzi i, pomimo wielu ostrzeżeń o grożącym niebezpieczeństwie, kontynuował akcję ratunkową. Zginął na służbie, przygnieciony stalową konstrukcją. Pozostawił żonę oraz osierocił dziesięcioletniego syna.

Wczoraj oddano hołd jego poświęceniu, odsłaniając pamiątkową tablicę oraz nadając jego imię skwerowi u zbiegu ulic: Nawrota, Powstańców Warszawskich i Kraszewskiego.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Skwer im. podkom. Tadeusza Bartosika

Opis filmu: uroczystości


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Skwer im. podkom. Tadeusza Bartosika (format flv - rozmiar 26.88 MB)

Powrót na górę strony