Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekologicznie na czterech kółkach - nowy nissan leaf dla zachodniopomorskiej drogówki

Data publikacji 04.03.2014

Dziś na torze kartingowym w Szczecinie odbyła się prezentacja nowego samochodu nissana leaf, który jest w 100% ekologiczny i używany będzie podczas spotkań profilaktycznych. Auto to zostało zakupione w ramach kampanii „Ekologicznie na czterech kółkach”.

„Ekologicznie na czterech kółkach 2013” to kolejny projekt zachodniopomorskiej drogówki, w którym zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym połączone zostały z edukacją ekologiczną uczestników ruchu drogowego. Celem projektu jest promocja samochodów z napędem elektrycznym oraz edukacja ekologiczna uczestników ruchu drogowego.

W ramach kampanii zakupiony został samochód z napędem elektrycznym marki Nissan Leaf, który nie emituje do atmosfery spalin ani dwutlenku węgla. Pojazd, który jest w 100% ekologiczny, używany będzie podczas spotkań profilaktycznych oraz imprez plenerowych promujących założenia kampanii realizowanych dotychczas przez WFOŚiGW w Szczecinie oraz zachodniopomorską drogówkę m.in. Ekologicznie = Bezpiecznie, Widocznie – Ekologicznie i Ekologiczny kierowca.

Adresatami spotkań organizowanych z wykorzystaniem samochodu o napędzie elektrycznym będą zarówno osoby dorosłe, aktualni użytkownicy samochodów o napędzie spalinowym oraz dzieci i młodzież szkolna, którzy w przyszłości decydować będą o zakupie własnego pojazdu. Aby zwiększyć zakres prowadzonych działań i liczbę odbiorców, pojazd będzie także wypożyczany do jednostek Policji na terenie całego województwa.  

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony