Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione BMW o wartości ponad 300 tys. zł

Data publikacji 05.03.2014

Stargardzcy policjanci odzyskali dwa pojazdy marki BMW, które skradzione zostały z terenu Niemiec. Na miejscu zdarzenia mundurowi zatrzymali również dwóch obywateli Litwy.

W miniony weekend na terenie kompleksu leśnego pomiędzy miejscowościami Tarnowo i Szadzko funkcjonariusze ze Stargardu Szczecińskiego ujawnili zaparkowane w zadrzewieniach dwa pojazdy BMW X5 i BMW X6 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Ustronne miejsce, w którym zaparkowane były auta, wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Przeprowadzona przez policjantów kontrola wykazała, że oba samochody zostały skradzione z terenu Niemiec.

Funkcjonariusze  zatrzymali śpiących w pojazdach dwóch młodych mężczyzn. Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że 30 i 23 – letni obywatele Litwy ukrywali pojazdy, które pochodziły z przestępstwa. Podczas przesłuchania mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Nie chcieli wyjaśnić skąd w ich posiadaniu są tak drogie auta. Wartość obu samochodów to ponad 300 tysięcy złotych.

Pojazdy trafiły na parking strzeżony. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na trzy miesiące.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony