Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadził 19-latkę, został zatrzymany

Data publikacji 05.03.2014

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim ustalili i zatrzymali 22-letniego gdańszczanina, który wspólnie z drugim mężczyzną uprowadził 19-letnią mieszkankę Gdańska. Sprawcy grozili kobiecie pozbawieniem życia, żądająz zwrotu zaległego długu opiewającego na sumę 90 złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia wolności, wymuszenia wierzytelności i przywłaszczenia dokumentu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz opuszczania kraju oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe.

W dniu 02 marca br. dyżurny komendy policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację od policjantów z powiatu starogardzkiego o porwaniu młodej kobiety z powodu nieuiszczenia długu. Sprawą zajęli się kryminalni z pruszczańskiej komendy. Z ustaleń śledczych wynikało, że w nocy z 1 na 2 marca br. do jednego z mieszkań w Kowalach podstępem weszli dwaj mężczyźni, skąd siłą wyprowadzili kobietę, wepchnęli ją do samochodu stojącego przed kamienicą i odjechali w nieznanym kierunku. Podczas podróży grozili kobiecie pozbawieniem życia, żądając zwrotu pożyczonych pieniędzy oraz zabrali jej dokumenty. W pewnym momencie samochód zatrzymał się w kompleksie leśnym. 19-latce udało się uwolnić i uciec. Kobieta idąc lasem dotarła do jednej ze stacji PKP w powiecie starogardzkim. Opowiedziała o całym zajściu pracownikowi kolei, który natychmiast powiadomił Policję. 

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą 03 marca br. zatrzymali jednego z podejrzanych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu trzech zarzutów - pozbawienia wolności, wymuszenia wierzytelności i przywłaszczenia dokumentu.

Wczoraj na wniosek Policji pruszczańska prokuratura objęła mieszkańca Gdańska policyjnym dozorem. Mężczyzna otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz opuszczania kraju oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych.

Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego podejrzanego pozostaje kwestią czasu.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony