Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konin gospodarzem 9. Przystanku PaT

Data publikacji 05.03.2014

4 marca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie odbyła się coroczna konferencja podsumowująca realizację Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem bezpieczniej”. Wśród gości zaproszonych na konferencję nie zabrakło wielkopolskich policjantów, którzy będą współorganizatorami 9. Przystanku PaT. W tym roku gospodarzem największej w Polsce, kilkudniowej imprezy profilaktycznej, będzie wielkopolskie miasto – Konin.

Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem bezpieczniej” został przyjęty przez Radę Ministrów 18 listopada 2006 roku. Program łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jednym z podstawowych założeń programu jest przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W ramach programu „Razem bezpieczniej” organizowany jest program profilaktyczny „Profilaktyka a Ty” („PaT”). Przystanek „PaT” to część programu „Profilaktyka a Ty”. Odbywa się raz w roku, w czasie wakacji. Trwa 5 dni, a biorą w nim udział liderzy programu, wolontariusze oraz grupy teatralne z całego kraju. Uczestnicy imprezy mogą się spotkać z ludźmi sztuki, artystami i muzykami, którzy promują idee Przystanku. Adresatami akcji są przede wszystkim młodzież i studenci, a jej cel to m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez nałogów.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem Przystanku jest Komenda Główna Policji. Akcja prowadzona jest od 2006 r., od drugiej edycji patronuje jej Minister Spraw Wewnętrznych. Ostatni Przystanek odbył się w Łodzi. Tegorocznym miastem-organizatorem Przystanku „PaT” będzie Konin.

W trakcie konferencji odbyło się uroczyste przekazanie Statuetki Przystanku, którą z rąk ubiegłorocznych organizatorów odebrali: Prezydent Konina Józef Nowicki, Starosta Koniński Małgorzata Waszak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Wielkopolski Wicekurator Oświaty Dorota Kinal,  Komendant Miejski Policji w Koninie mł. insp. Sławomir Jądrzak oraz Patrycja Szkudlarek – Lider PaT województwa wielkopolskiego wraz z liderami i grupami PaT z Wielkopolski.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony