Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za okradanie działkowców

Data publikacji 05.03.2014

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o okradanie działkowców. Podejrzani działali na terenie kilku powiatów na przełomie 2013/2014 roku. Wpadli na terenie powiatu pabianickiego w chwili, kiedy przewozili skradzione przedmioty. Wśród łupów zabezpieczono różnego rodzaju meble ogrodowe i elektronarzędzia. Zatrzymanym za ten przestępczy proceder może grozić kara do 5 lat więzienia.

3 marca 2014 roku przed godziną 3.00 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, weryfikując posiadane informacje, na terenie powiatu pabianickiego zatrzymali do kontroli wytypowanego volkswagena transportera, którym mieli poruszać się podejrzani okradający działki letniskowe. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku  37 i 59 lat.  Po sprawdzeniu przestrzeni bagażowej okazało się, że podejrzewani przewożą dużą liczbę mebli ogrodowych, co wzbudziło czujność stróżów prawa. Mężczyźni zostali przekazani w ręce śledczych z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, gdyż jak się okazało ujawnione przedmioty pochodziły z kradzieży z terenu działki letniskowej. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły ponad 6000 złotych.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje na to, że złodzieje co najmniej od września 2013 roku okradali letników z terenu powiatu łaskiego i ościennych. W trakcie przeszukań policjanci odzyskali przedmioty, których wartość jest szacowana na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są to m.in. różnego rodzaju meble ogrodowe, elektronarzędzia, sprzęt rtv i agd, ogrodowe lampy halogenowe, agregaty i inne. Funkcjonariusze w dalszym ciągu docierają do pokrzywdzonych i szacują wartość odzyskanego mienia.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony