Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w składzie Polish Pamir Expedition 2014

Data publikacji 06.03.2014

Na co dzień policjant wydziału kryminalnego siemianowickiej komendy, a w czasie wolnym od służby pasjonat wędrówek i wspinaczki górskiej. Młodszy aspirant Dawid Grzybek przygodę z górami zaczął jako 5-latek. Na przełomie lipca i sierpnia wyrusza na wyprawę pod nazwą Polish Pamir Expedition. Jego celem jest siedmiotysięczny szczyt Pik Lenina.

Młodszy aspirant Dawid Grzybek przygodę z górami zaczął jako 5-latek, zdobywając Kasprowy Wierch (1985 m n.p.m.). Wtedy nie zdawał sobie sprawy jak ogromne znaczenie w jego przyszłym życiu będą miały Tatry, w których od wielu lat spędza każdą wolną chwilę. Systematyczne wyjazdy pozwoliły mu na przemierzenie wszystkich szlaków w Polskich Tatrach. Ale na tym się nie skończyło – ruszył dalej przed siebie w Tatry Słowackie. Na swoim koncie ma tzw. wejścia pozaszlakowe oraz wspinaczkowe. Obecnie jest na etapie zdobycia Korony Tatr, czyli 14 najwyższych szczytów tatrzańskich mających powyżej 8000 stóp. W tej chwili zostały mu jeszcze do zdobycia: Łomnica, Durny Szczyt, Ganek oraz Pośrednia Grań. Zdobył także: Mont Blanc (Francja), Grossglockner (Austria) oraz Piz Bernina (Szwajcaria).

Od 20 lipca do 18 sierpnia 2014 roku weźmie udział w wyprawie pod nazwą Polish Pamir Expedition 2014 w góry Pamir w Kirgistanie, jego celem będzie siedmiotysięczny szczyt Pik Lenina 7134 m n.p.m. Region ten słynie z bardzo surowego klimatu, silnych, huraganowych wiatrów, gdzie latem temperatury w dzień dochodzą do -30 stopni Celsjusza. To wszystko powoduje, że jedynie 25% osób atakujących tą górę może poszczycić się zdobyciem jej wierzchołka.

Naszemu koledze życzymy tyle samo zejść, co wejść oraz zdobycia najwyższych szczytów.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony