Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zatrzymała oszustów

Data publikacji 06.03.2014

Wielkopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali oszustw przy sprzedaży aut. Podejrzani przyjmowali od klientów zaliczki, a następnie zrywali wszelkie kontakty. Wyłudzili w ten sposób ponad 40 tys. złotych. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali na początku tygodnia dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za liczne oszustwa. Podejrzani to dwaj mężczyźni w wieku 40 i 48 lat mieszkający w okolicach Poznania. Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda przedstawiła podejrzanym wstępnie zarzut popełnienia 35 przestępstw.

Sprawę realizowali wspólnie policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego KWP w Poznaniu. Rzecz dotyczy oszustw przy przyjmowaniu zamówień na sprzedaż aut. Podejrzani zamieszczali w internecie ogłoszenia o sprzedaży samochodów. Zainteresowani kupnem pojazdu wpłacali zaliczki od kilkuset do nawet 10 tys. złotych. Później sprzedawcy znikali wraz z pieniędzmi.

Oszuści działali wspólnie od lutego 2013 roku. W tym czasie zamieszczali ogłoszenia sprzedaży różnych samochodów, najczęściej takich, których w ogóle nie posiadali. W ten sposób oszukali 35 osób i firm z całej Polski. To wstępne szacunki, bowiem śledczy przewidują, że lista pokrzywdzonych jest dłuższa.

Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda przedstawiła podejrzanym zarzuty oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia. Sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony