Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 1700 porcji narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zatrzymali 21- i 23-letniego mężczyznę, którzy posiadali amfetaminę, kokainę i marihuanę. Obaj są mieszkańcami powiatu nowotomyskiego. Zastosowano wobec nich dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

1 marca policjanci z Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej komendy ustalili osobę podejrzewaną o posiadanie narkotyków. Zapadła decyzja o jej zatrzymaniu. W sobotni wieczór przed godziną 22:00 policjanci zablokowali drogę krajową nr 32 w rejonie Ronda Powstania Wielkopolskiego i zatrzymali poruszającego się osobowym fordem mężczyznę oraz kierowcę samochodu.

Podczas przeszukania pojazdu policyjny pies, używany do wykrywania zapachu narkotyków, wskazał leżące na podłodze przy fotelu pasażera opakowania po produktach spożywczych. Wewnątrz jednego z nich policjanci znaleźli białą sproszkowaną substancję zabezpieczoną w foliowym woreczku oraz wykonaną z czarnej folii izolacyjnej niewielką kulę, w której również ukryty był biały proszek.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do KPP w Wolsztynie i osadzeni w policyjnym areszcie. Zabezpieczone przy nich substancje zbadano za pomocą narkotestów. Badania wykazały, że w aucie znajdowała się amfetamina oraz kokaina. Policjanci ustalili, że zabezpieczone narkotyki posłużyć mogły do sporządzenia 630 jednorazowych porcji. Jak się niebawem okazało narkotyki te stanowiły zaledwie część tego, co w ogóle posiadali nowotomyślanie.

Podczas przeszukań przeprowadzonych w miejscach zamieszkania obu mężczyzn - w ich domach, budynkach gospodarczych oraz na terenie posesji policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę gotową do przygotowania ponad 1000 „działek”. Narkotyki zabezpieczone zostały w wolsztyńskiej jednostce Policji, a obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Sprawa trafiła już do sądu, a jej efektem w obu przypadkach może być kara więzienia od 6 miesięcy do 10 lat. Poza aspektem dotyczącym samych zatrzymanych za posiadanie narkotyków, policyjne działania miały też swój wymiar społeczny. Dzięki nim niemal 1700 porcji rożnego rodzaju narkotyków nie trafiło do potencjalnych odbiorców.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony