Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycony tytoń i zlikwidowana linia produkcyjna krajanki

Data publikacji 06.03.2014

Zlikwidowana linia produkcyjna krajanki tytoniowej, zabezpieczone blisko 190 kilogramów tytoniu oraz maszyna do cięcia wraz z oprzyrządowaniem, to efekt działań przeprowadzonych wspólnie przez policjantów i celników z Kłodzka. Straty na szkodę Skarb Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku szacuje się na kwotę blisko 100 tys. złotych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna, odpowie teraz przed sądem za przestępstwo karno - skarbowe.

Do zatrzymania mężczyzny i przechwycenia nielegalnego tytoniu doszło wczoraj na terenie powiatu kłodzkiego w jednym z budynków jednorodzinnych. Policjanci i celnicy z powiatu kłodzkiego w trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli blisko 190 kilogramów wysuszonych liści oraz pociętego tytoniu, bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze ujawnili również linię produkcyjną i przygotowany do cięcia tytoń. Zabezpieczono maszynę do cięcia wraz z oprzyrządowaniem. Jak oszacowano, straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, mogły sięgnąć blisko 100 tys. złotych.

Zatrzymany w tej sprawie 55 - letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Duszniki Zdrój odpowie teraz za przestępstwo karno – skarbowe. Za czyny, o które jest podejrzany grozi wysoka grzywna lub pozbawienie wolności do 3 lat. O dalszym losie zatrzymanego, zadecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony