Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa – zabezpieczone dwa auta oraz części z kilkunastu innych samochodów

Data publikacji 06.03.2014

Policjanci z Wrocławia i Lubina, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. W trakcie sprawdzenia prywatnej posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli dwa samochody o wartości ponad 100 tys. złotych oraz części samochodowe, pochodzące z 11 innych pojazdów, skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Zarzuty paserstwa, usłyszał już 37–letni mieszkaniec gminy Lubin. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pracując nad sprawą dotyczącą kradzieży pojazdów, w wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Lubin, mogą być przechowywane pojazdy pochodzące z kradzieży. W momencie, gdy ich podejrzenia zostały w wysokim stopniu uwiarygodnione, wraz z policjantami z Lubina weszli na teren posesji.

Na miejscu, funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego lubińskiej policji oraz Wydziału Kryminalnego z Wrocławia i Lubina, sprawdzili dokładnie całą posesję oraz znajdujące się tam pomieszczenia gospodarcze. W trakcie czynności prowadzonych na miejscu ujawniono dwa samochody pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Zabezpieczono Mercedesa Sprintera oraz Audi A6 o wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Ponadto policjanci zabezpieczyli jeszcze jeden samochód marki Mercedes Sprinter, w którym w trakcie oględzin ujawniono ingerencję w pole numeryczne tegoż pojazdu oraz różnego rodzaju części i podzespoły samochodowe, które pochodziły z 11 innych, skradzionych na terenie Polski i Niemiec, pojazdów.

Zarzuty paserstwa, usłyszał już 37-letni mieszkaniec gminy Lubin. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za czyny, o który mężczyzna jest podejrzany, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony