Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany "Stopek" przeprowadzał dzieci przez ulicę

Data publikacji 06.03.2014

Policjanci z Rybnika interweniowali wczoraj w szkole nr 21, ponieważ dyrekcja poinformowała o pijanym pracowniku. Okazało się, że mężczyzna, który powinien dbać o bezpieczeństwo dzieci był nietrzeźwy. Pijany "stopek" miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 13:30 policjanci otrzymali informację od dyrekcji szkoły podstawowej, że w Rybniku na ulicy Niedobczyckiej mężczyzna dbający o bezpieczeństwo uczniów przechodzących przez przejście dla pieszych jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Policjanci ruchu drogowego natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zbadali trzeźwość „Stopka”. Wynik to 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnym panem „Stopkiem” okazał się 45-letni rybniczanin.

Obecnie śledczy wyjaśniają czy mężczyzna stawił się do pracy pijany, czy też spożywał alkohol w jej trakcie. Wkrótce za swoje postępowanie będzie się tłumaczył przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, każdemu kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa  w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do 5 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony