Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Data publikacji 06.03.2014

5 marca 2014 roku Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do Sądu wniosek o areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w poniedziałek (3 marca 2014 roku) wieczorem na ul. Batorego. 24-letni zielonogórzanin prowadził samochód pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca zdarzenia – grozi mu do 12 lat więzienia.

Do tragicznego w skutkach potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na ul. Batorego. W pieszego prawidłowo przechodzącego po przejściu uderzył rozpędzony Ford Mondeo. Siła uderzenia była tak duża, że ciało potrąconego upadło kilkadziesiąt metrów od przejścia. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Zielonogórscy policjanci natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania sprawcy.   

W ciągu dwóch godzin od wypadku zatrzymani zostali dwaj mężczyźni: 22-letni i 24-letni zielonogórzanie. Obaj w chwili zatrzymania byli pijani. 22-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu, 24-latek powyżej dwóch promili. Zatrzymani trzeźwieli w areszcie, policjanci w tym czasie odnaleźli także Forda Mondeo z rozbitą przednią szybą. Po przeprowadzonych czynnościach procesowych policjanci ustalili, że to 24-latek kierował samochodem. 22-latek, który był pasażerem samochodu usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz utrudniania postępowania za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wobec 22-latka zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Wobec 24-latka, podejrzanego kierowanie samochodem i spowodowanie wypadku, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował wczoraj mężczyznę na 3 miesiące.   

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierującemu pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp.)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.22 MB)

Powrót na górę strony