Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na kasyna – zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 06.03.2014

Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić trójce mieszkańców powiatu świdnickiego, za napady z nożem na kasyna z automatami do gier. Policjanci ze Strzegomia udowodnili zatrzymanym trzy napady, a straty wyniosły ponad 3 tysiące złotych. Wobec wszystkich zatrzymanych zostały już zastosowane areszty tymczasowe. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu realizując czynności w sprawie napadów na kasyna gier zatrzymali trzy osoby, podejrzane o te czyny. Zatrzymane osoby to mieszkańcy gminy Jaworzyny Śląskiej - dwóch 21-latków i 22-letnia kobieta. Do zdarzeń doszło w lutym i na początku marca br. Sprawcy podjechali samochodem osobowym pod punkty z automatami do gier o niskich wygranych na terenie Strzegomia. Po wejściu do środka, doprowadzili do stanu bezbronności pracownicę salonu, a następnie zabrali pieniądze i wartościowe przedmioty.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze jeden napad w Żarowie. Policjanci ustalili, że w trakcie trzech napadów ukradli tablet ,telefon komórkowy, torebkę z zawartością dokumentów oraz ponad 3 tysiące złotych. Skradzione przedmioty zostały odzyskane, natomiast pieniędzmi podzielili się i wydali je na bieżące wydatki – część tracąc w salonach gier.

Sprawcy napadów zostali już przesłuchani i doprowadzeni do sądu. Wobec 22-letniej kobiety zastosowany został 2 miesięczny areszt tymczasowy, natomiast 21-latkowie w areszcie spędzą po 3 miesiące. Za czyn, którego się dopuścili może im grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu)

 

Powrót na górę strony