Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zmuszanie do prostytucji

Data publikacji 07.03.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 39-latka podejrzanego o zmuszanie 25-letniej obywatelki Bułgarii do uprawiania prostytucji. Mężczyzna ściągnął kobietę do Polski z Niemiec obiecując jej dobrze płatną pracę kelnerki. Zatrzymany odpowie za zmuszanie do prostytucji, stręczycielstwo i kradzież pieniędzy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w lutym, gdy z Niemiec do Polski przyjechała 25-letnia obywatelka Bułgarii. Przyjechała tu z mężczyzną, który obiecał jej dobrze płatną pracę kelnerki. Po przyjeździe okazało się, że żadnej tego typu pracy nie ma, a mężczyzna ukradł jej wszystkie pieniądze jakie miała. Wykorzystał bezradność kobiety, ponieważ nie znała ona miasta, ani języka i uzależniając od siebie finansowo zmusił 25-latkę do prostytucji. Zarabiał na świadczonych przez nią usługach seksualnych. Po kilku dniach 25-latka poprosiła o pomoc i poinformowanie Policji przypadkową kobietę. Wtedy sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Pokrzywdzona nie wiedziała nawet jak ma na imię mężczyzna, z którym przyjechała.

W wyniku czynności operacyjnych „kryminalni” kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego Bułgara. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, po czym przedstawiono mu zarzuty zmuszania do prostytucji, stręczycielstwa i kradzieży pieniędzy. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywanych czynności przez policjantów w tej sprawie, 25-latką zaopiekował się Miejski Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radomiu oraz Caritas.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony