Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta i mężczyzna próbowali wyłudzić blisko 150 000 złotych

Data publikacji 07.03.2014

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą dzierżoniowskiej komendy otrzymali informację, że dwie osoby posługujące się najprawdopodobniej dokumentami potwierdzającymi nieprawdę usiłują wyłudzić w jednym z banków kredyt w wysokości blisko 150 000 złotych. Teraz oboje będą odpowiadać przed sądem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że do wyłudzenia ma dojść w jednej z placówek bankowych na terenie Bielawy. 5 marca bieżącego roku w ręce funkcjonariuszy wpadli na gorącym uczynku 23-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna, oboje są mieszkańcami Bielawy. Na potrzeby zawarcia kredytu duet, który działał wspólnie i w porozumieniu przedłożył dokumenty stwierdzające nieprawdę o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Na podstawie tych dokumentów usiłowali następnie wyłudzić pożyczkę w wysokości blisko 150 000 zł.

Do wydania pieniędzy nie doszło z uwagi na zatrzymanie przez policjantów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty usiłowania wyłudzenia pożyczki, za co grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony