Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa na portalach internetowych

Data publikacji 07.03.2014

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwa. 29-latek zamieszczał na portalach internetowych ogłoszenia o sprzedaży pojazdów i maszyn budowlanych, przyjmował zaliczki i nie wywiązywał się z umowy. Funkcjonariusze ustalili kilkanaście poszkodowanych osób z terenu całego kraju. Straty sięgają blisko 130 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci z Komendy Miejskiej w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej mężczyzna zamieszczał na portalach internetowych ogłoszenia o sprzedaży samochodów oraz koparko-ładowarek, które miały być sprowadzone z zagranicy. W ogłoszeniach znajdowały się zdjęcia pojazdów, których podejrzany nie posiadał. Warunkiem sprowadzenia samochodów lub maszyn była wpłata określonej zaliczki na jego konto. Kontakt ze sprzedającym urywał się jednak niedługo po wpłaceniu zaliczki.

Policjanci realizujący czynności w tej sprawiedo tej pory dotarli do kilkunastu poszkodowanych z terenu całego kraju i sprawdzili, że osoby te wpłacały na konto oszusta pieniądze od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łącznie straty oszacowano na kwotę blisko 130 tysięcy złotych.

29-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a także życiu i zdrowiu.

Obecnie funkcjonariusze ustalają kolejne osoby, które padły ofiarami oszusta. Nie wykluczają również dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów wobec zatrzymanego mężczyzny sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony