Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali mężczyznę

Data publikacji 07.03.2014

Zauważył w rzece ciało mężczyzny, natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Dzięki natychmiastowej akcji reanimacyjnej podjętej przez funkcjonariuszy i przekazaniu poszkodowanego zespołowi pogotowia, nie doszło do tragedii i udało się uratować wciągniętego z rzeki mężczyznę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Świdnicy zostali skierowani na interwencję w miejsce, gdzie według zgłoszenia miał leżeć w rzece mężczyzna. Po dotarciu w rejon zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli poszkodowanego, który faktycznie leżał w wodzie. Policjanci natychmiast wbiegli do rzeki i wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Nie dawał on żadnych oznak życia. Funkcjonariusze przystąpili do resuscytacji, co pozwoliło na uratowanie mężczyzny. Czynności życiowe u poszkodowanego powróciły już po przejęciu przez przybyłe na miejsce pogotowie. Mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni przez 25-letniego mieszkańca Świdnicy, który przechodząc mostem nad torowiskiem usłyszał plusk wody. Skojarzył, że bezpośrednio za nim szedł mężczyzna. Po chwili zauważył jego ciało w wodzie. Wskoczył do wody, ale nie miał siły by wyciągnąć poszkodowanego. Do czasu przyjazdu służb pozostał na miejscu zdarzenia.

Niewątpliwie na pochwałę zasługuje obywatelska postawa 25-latka, bo to dzięki jego prawidłowej i szybkiej reakcji oraz podjętej przez służby reanimacji wyciągniętego z wody mężczyzny udało się uratować ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony