Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wymusić pieniądze od pracodawcy

Data publikacji 07.03.2014

Prudniccy kryminalni zatrzymali 22-latka, który grożąc pobiciem swojemu pracodawcy i jego rodzinie chciał wymusić 13 000 złotych. Do zatrzymania doszło w momencie, gdy pokrzywdzony miał przekazać pieniądze szantażyście. Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Prudniccy kryminalni zostali zawiadomieni przez właściciela jednej z firm działającej na terenie powiatu prudnickiego o tym, że od kilku dni otrzymuje on sms-y z pogróżkami i żądaniem zapłaty 13 000 złotych. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że po tym, jak zaczęły się sms-y został pobity 22-letni pracownik pokrzywdzonego. Po przesłuchaniu 22-latka śledczy zaczęli nabierać podejrzeń, że mężczyzna historię o pobiciu nadzwyczajnie wymyślił. W tym czasie pokrzywdzony biznesmen cały czas dostawał niepokojące wiadomości sms, w których grożono jego rodzinie.

W jednym z sms-ów szantażysta wyznaczył termin spotkania z biznesmen, na którym miały zostać przekazane pieniądze. Z wiadomości wynikało, że „kurierem”, który odbierze przesyłkę ma być pobity 22-latek. Policjanci mieli już pewność, że jest on zamieszany w całą sprawę. Właśnie podczas spotkania z pokrzywdzonym 22-latek został przez policjantów zatrzymany.

Podczas przesłuchania przyznał się, że to on szantażował swojego szefa. Mężczyzna przyznał się również do tego, że upozorował pobicie, żeby uwiarygodnić całą sprawę.

Teraz 22-latek odpowie za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz zawiadomienie Policji o niepopełnionym przestępstwie pobicia. Młody mężczyzna został już na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Opolu / mw)

 

Powrót na górę strony