Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł głównie rowery

Data publikacji 07.03.2014

Policjanci z VII Komisariatu zatrzymali 43-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna ma na swoim koncie łącznie 40 przestępstw dotyczących kradzieży i kradzieży z włamane do piwnic, garaży i wózkowni. 43-latek kradł rowery, które później sprzedawał na targowiskach. Łączna wartość strat szacowana jest na kwotę około 30 tys. zł. Podejrzany już usłyszał zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W minioną środę przy ul. Krochmalnej w Lublinie operacyjni z VII Komisariatu Policji zatrzymali 43 letniego Andrzeja G. Z ustaleń policjantów z „siódemki” i Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wynikało, że mężczyzna ma na swoim koncie szereg przestępstw przeciwko mieniu.

W trakcie pracy z zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili mu dokonanie łącznie 40 przestępstw. Do włamań i kradzieży z włamaniem doszło w minionym roku w Lublinie, głównie w rejonie dzielnicy Czuby, m.in. na Bursztynowej, Wyżynnej, Dziewanny i Na stoku. 43 latek włamywał się do piwnic, garaży i wózkowni. Zabierał ze środka przede wszystkim rowery, który następnie sprzedawał na jednym z lubelskich targowisk. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych oszacowana została na kwotę około 30 tys. zł.

Andrzej G. w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem, ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. W 2012 roku wyszedł z Zakładu Karnego.

Wczoraj podejrzany doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, a następnie do sądu. Zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy.

(KWP w Lublnie / pt)

 

Powrót na górę strony