Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjonerzy antyków w rękach Policji

Data publikacji 07.03.2014

Kryminalni z Pszowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali szeregu kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie powiatu wodzisławskiego i okolic. Z niezamieszkałych posesji wynosili głównie antyki i zabytkowe przedmioty. Podczas przeszukania domu jednego z zatrzymanych ujawniono broń palną i amunicję. Wobec 37-latka sąd zastosował wczoraj tymczasowy areszt. a jego 41-letni kompan został oddany pod dozór Policji.

Od października ubiegłego roku na terenie Pszowa dochodziło do licznych włamań. Na celowniku włamywaczy były głównie opuszczone i nienadzorowane przez właścicieli domy jednorodzinne a ich łupem padały antyczne przedmioty w tym obrazy, monety, zegary ścienne, naręczne i biżuteria. Dzięki pracy pszowskich kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać dwóch złodziei. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania mundurowi ujawnili pomieszczenia wypełnione antycznymi przedmiotami, w których przechowywali skradzione albumy, zegary, klamki mosiężne obrazy, sztućce, porcelanę, monety a nawet elementy pieca kaflowego. W domu 41-latka ujawniono także broń palną i ostrą amunicję. Jak ustalili policjanci, mężczyźni sprzedawali skradzione łupy na targach staroci na terenie całego Śląska.

Kolekcjonerzy antyków byli już znani policjantom. W stosunku do 37-latka, który dopuścił się włamań w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa sąd zastosował tymczasowy areszt. Jego 41-letni kompan będzie się musiał stawiać regularnie na komendzie. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów a sprawę traktują jako rozwojową. Złodziejski duet może spędzić za kratami nawet 10 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.86 MB)

Powrót na górę strony