Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali papierosami bez akcyzy

Data publikacji 07.03.2014

Policjanci z Rybnika oraz funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali 5 osobową grupę, która zajmowała się handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 3500 papierosów oraz 12 kilogramów tytoniu. Za ten nielegalny proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że na terenie rybnickiego targowiska dochodzi do handlu wyrobami  tytoniowymi bez akcyzy. Rybniccy śledczy obserowali działalność handlarzy już od kilku miesięcy. W środę wspólnie z grupą szybkiego reagowania  oraz celnikami przeprowadzili akcję na targowisku, której rezultatem było zatrzymanie  osób związanych z nielegalnym procederem. Podczas działań zabezpieczono prawie 12 kg nielegalnego tytoniu oraz 3500 sztuk papierosów. Wszystkie wyroby nie miały polskich znaków akcyzy. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 38 do 54 lat, wszyscy są mieszkańcami Rybnika. Pięciu z nich usłyszało już zarzuty w tej sprawie.

Podejrzani odpowiedzą z przepisów kodeksu karnego skarbowego za posiadanie przedmiotów bez polskich znaków akcyzy.  Za ten czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Śledczy wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła ponad 12 tysięcy złotych. Obecnie policjanci ustalają skąd pochodziły nielegalne wyroby tytoniowe. Nie wykluczamy też kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Katowicach / pt)

 

Powrót na górę strony