Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biegli i czuwali nad bezpieczeństwem

Data publikacji 10.03.2014

Kilkuosobowa drużyna mazowieckiej policji z jej wiceszefem insp. Januszem Stępniakiem wystartowała w VII Biegu Kazików, który odbył się w minioną niedzielę w Radomiu. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni znaleźli się w grupie 1300 startujących w biegu. Co ważne, wszyscy reprezentanci KWP zs. w Radomiu ukończyli sportową rywalizację. Niektórzy z nich pobili swoje dotychczasowe rekordy biegowe. Ci policjanci, którzy nie biegli, czuwali nad bezpieczeństwem sportowców.

Trasa tegorocznego biegu prowadziła jak w latach poprzednich przez centrum miasta. Jednak tym razem padł rekord frekwencji, który przekroczył ubiegłoroczną liczbę zgłoszeń dwukrotnie. W VII Biegu Kazików wystartowała rekordowa liczba uczestników, którzy chcieli się zmierzyć z dystansem 10 km. Wspaniała pogoda oraz tłum radomian, którzy dopingowali biegaczy sprawił, że każdy z uczestników będzie wspominał bieg z sentymentem.

Wśród startujących znalazła się także grupa policjantów i pracowników cywilnych KWP zs. w Radomiu. W sportowej rywalizacji sprawdzili się m.in. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Janusz Stępniak, Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji kom. Alicja Śledziona, Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP, Katarzyna Wrzosek z Wydziału Finansów KWP oraz grono funkcjonariuszy z innych wydziałów.

Ci z policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę i zabezpieczali bieg, dopingowali przy okazji także swoich kolegów, którzy stanęli na starcie Biegu Kazików. Bieg wygrał Kenijczyk Dawid Metto. Zwycięzca ustanowił rekord trasy pokonując ją w 29 minut. Do mety dobiegło 1049 osób.

(KWP w Radomiu / mw)
Fot. Łukasz Wójcik/Andrzej Lewicki/portal radom24.pl

Powrót na górę strony