Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka zabrała do sklepu swoje małe dzieci

Data publikacji 10.03.2014

Policjanci interweniowali w jednym z marketów w Iławie, gdzie małoletnimi dziećmi opiekowała się nietrzeźwa matka. Funkcjonariusze zbadali kobietę policyjnym alkomatem. Jej wynik to ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Czwórką dzieci w wieku od półtora roku do 7 lat zajął się trzeźwy opiekun. O całym zajściu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj w godzinach popołudniowych oficer dyżurny iławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów w Iławie nietrzeźwa matka robi zakupy, mając pod opieką małe dzieci.

Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce. Tam potwierdzili zgłoszenie. Policjanci wylegitymowali kobietę. Jolanta Ch. przyznała, że  piła wcześniej kilka piw. Powiedziała również, że mieszka z konkubentem, który obecnie śpi i też jest pijany. Badanie alkomatem tylko potwierdziły stan, w którym znajdowała się 28-latka. Mieszkanka Iławy miała 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Małymi dziećmi w wieku od 1,5 do 7 lat zaopiekowała się trzeźwa osoba wskazana przez matkę.

Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci sprawdzą sytuację rodziny.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony