Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer dyżurny pomógł uratować niemowlę

Data publikacji 10.03.2014

Oficer dyżurny iławskiej komendy policji odebrał telefon od zdenerwowanej matki tygodniowego dziecka. Z jej relacji wynikało, że niemowlę dusiło się. Policjant natychmiast udzielił kobiecie wskazówek z zakresu pierwszej pomocy. W tym samym czasie drugi funkcjonariusz wezwał pogotowie ratunkowe. Na szczęście poinstruowana matka przywróciła oddech maluszkowi.

Wczoraj po 22:00 oficer dyżurny iławskiej komendy policji odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki Iławy. Kobieta była bardzo zdenerwowana. Krzyczała do słuchawki, że jej tygodniowe dziecko dusi się.
Policjant w pierwszej kolejności poprosił kobietę, by ta uspokoiła się, po czym zaczął instruować ją, w jaki sposób powinna udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku, które przestało oddychać. W wyniku akcji niemowlę odzyskało oddech. Na miejsce przyjechało załoga pogotowia ratunkowego.

Asp. Arkadiusz Majewski, bo to o nim mowa, służy w policji prawie 14 lat, a od ponad 3 jest oficerem dyżurnym. Zanim jednak nim został, pracował w Wydziale Prewencji i Wydziale do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony