Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł zapobiec tragedii

Data publikacji 10.03.2014

Dzięki skutecznemu działaniu zastępcy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, uratowano życie 36-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Policjant ustalił adres telefonicznego rozmówcy, wysłał patrol policji oraz pogotowie i utrzymywał kontakt z mężczyzną aż do momentu, kiedy na miejsce dotarli mundurowi.

5 marca, ok. 19:30, zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny. Rozmówca poinformował policjanta, że zamierza popełnić samobójstwo. Policjant szybko zorientował się, że mężczyzna jest zdesperowany i zaczął z nim rozmawiać. Dzwoniący opowiadał o przyczynach swojej decyzji, problemach i przez cały czas podtrzymywał zamiar odebrania sobie życia.

Funkcjonariusz kontynuował rozmowę. Nie dopuszczając do przerwania połączenia, przekonywał rozmówcę, że to nie jest wyjście. Ponieważ w tle było słychać przejeżdżające samochody, funkcjonariusz zorientował się, że desperat jest poza domem. Zdołał go przekonać, by wrócił do swojego mieszkania, wiedząc, że łatwiej będzie mężczyznę odnaleźć.

W tym czasie dyżurny ustalił adres zamieszkania mężczyzny i skierował tam patrol policji oraz pogotowie. Negocjacje z 36-letnim mieszkańcem gminy Jaraczewo trwały aż do momentu, kiedy na miejsce dotarli policjanci. Dopiero gdy dyżurny był całkowicie pewien, że niedoszły samobójca jest pod właściwą opieką, zakończył rozmowę.

Ponieważ mężczyzna był nietrzeźwy i wciąż groził, że odbierze sobie życie, został przekazany pod opiekę zespołowi pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony