Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizualizacja nowej siedziby tucholskiej Policji

Data publikacji 10.03.2014

Tucholscy policjanci i pracownicy cywilni już w przyszłym roku przeprowadzą się do nowej siedziby, która zlokalizowana będzie przy ul. Dworcowej. Jednostka ta będzie pierwszą w województwie kujawsko-pomorskim inwestycją, która zostanie wybudowana w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów Policji. Zgodnie z założeniem, z pewnością poprawią się znacznie warunki obsługi obywateli, jak również pracy policjantów i pracowników.

Dobiega końca etap projektowy, a w Wydziale Zaopatrzenia, Inwestycji i Remontów KWP w Bydgoszczy trwają  prace nad przygotowaniem specyfikacji do udzielenia zamówienia publicznego na roboty budowlane. Publikację ogłoszenia zaplanowano na kwiecień tego roku. Wtedy to rozstrzygnie się kto wybuduje nową siedzibę tucholskiej Policji. Inwestycja ta wpisuje się w program standaryzacji komend i komisariatów Policji. Jego głównym założeniem jest stworzenie jednolitego standardu zewnętrznego i wewnętrznego komend powiatowych, miejskich i rejonowych oraz komisariatów. Celem programu jest też usuwanie  oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów Policji, polepszenie warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji poprzez poprawę stanu technicznego obiektów policyjnych i ich wyposażenia, jak również wybudowanie w miejsce niespełniających wymogów technicznych oraz norm funkcjonalnych i powierzchniowych nowych obiektów.

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Tucholi zlokalizowana będzie przy ul. Dworcowej. Będzie to trzykondygnacyjny budynek kompaktowy zawierający wszystko w jednym gabarycie o powierzchni użytkowej 2 762 m², niepodpiwniczony. Osobno wyodrębniono jedynie kojce dla psów wraz z wybiegiem.

W nowo powstałym budynku zaprojektowano 109 miejsc stanowisk pracy. Będzie również siłowania, strzelnica (elektroniczna) oraz sala tradycji.

Inwestycja ta będzie całkowicie przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Na terenie zaprojektowano też parking z 22 miejscami postojowymi dla pojazdów służbowych, pracowników i interesantów.  

Zakończenie budowy zaplanowano na 2015 rok.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony