Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 10.03.2014

Zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 38-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego. Poszkodowana w tym wypadku 18-latka została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali mężczyznę kilka godzin po zdarzeniu. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu.

5 marca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zostali powiadomieni o wypadku drogowym w na trasie Zagwiździe – Grabice. Do zdarzenia doszło tuż przed 23:00. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca opla vectry najechał na stojącą na poboczu 18-latkę i jej motorower, a następnie uderzył w osobowego nissana. Kierujący vectrą zakończył jazdę w rowie, po drugiej stronie drogi. Mężczyzna nie mogąc wyjechać samochodem na jezdnię, oddalił się pieszo w kierunku lasu. Poszkodowana w tym zdarzeniu 18-latka została przewieziona do szpitala z podejrzeniem urazu nogi.

Kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu namysłowskiego. Mężczyznę przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Tam przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu. Taki czyn jest zagrożony karą do 4 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony