Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 700 porcji narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 10.03.2014

Policjanci z wrocławskich krzyków zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 700 porcji handlowych marihuany. Ponadto ujawnili 18 sadzonek konopi i przedmioty służące do ich produkcji, m.in. specjalne lampy, wentylatory oraz nawozy sztuczne. Sprawca usłyszał już 8 zarzutów.

Policjanci w trakcie patrolowania osiedla Gaj we Wrocławiu około godz. 21 zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. W związku z tym policjanci podjęli za nim pościg. Podejrzany został zatrzymany w chwili, kiedy otwierał drzwi do mieszkania, w którym prawdopodobnie chciał się ukryć. Bardzo szybko wyszło na jaw, jaki był prawdziwy powód zachowania mężczyzny.

Jak ustalili policjanci, 37-letni wrocławianin ukrył w pomieszczeniu kuchennym w słoikach marihuanę i grzyby halucynogenne. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać blisko 700 porcji handlowych gotowego narkotyku. Ponadto w tym samym mieszkaniu policjanci ujawnili 18 sadzonek konopi oraz zabezpieczyli przedmioty służące do ich produkcji, m.in. specjalne lampy, wentylatory oraz nawozy sztuczne. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z krzyków przedstawili w tej sprawie zatrzymanemu mężczyźnie aż 8 zarzutów.

37-latek będzie teraz odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony