Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani mężczyźni poszukiwani ENA

Data publikacji 10.03.2014

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z łukowskiej komendy, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni - 48-latek i 34-latek - poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania. Jeden z mieszkańców Łukowa został zatrzymany na terytorium Wielkiej Brytanii, drugi z nich został zatrzymany we Francji. Teraz najbliższe lata spędzą za więziennymi murami.

Wytrwałość i wnikliwość łukowskich policjantów z wydziału kryminalnego przyczyniła się do zatrzymania poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi 48-letniego mieszkańca Łukowa, który został skazany przez łukowski sąd między innymi za oszustwa.

Łukowianin zatrzymany we Francji poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym, w związku ze skazaniem przez sąd, za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Łukowscy policjanci wykonywali czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanych. W tym zakresie podjęli między innymi współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Współpraca przyniosła efekty. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie krajów Unii Europejskiej, a stamtąd deportowani do Warszawy. Następnie zostali przetransportowani do aresztu śledczego, skąd trafią do zakładu karnego, gdzie odbędą kary więzienia.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony