Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał metodą na wnuczka, został zatrzymany

Data publikacji 13.03.2014

Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na wnuczka. 56-letni mężczyzna chciał wyłudzić od starszej kobiety 18 tysięcy złotych. Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo, którego się dopuścił. Teraz grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ze sztumskiej komendy w poniedziałek po południu zatrzymali 56-latka, który chciał wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Mężczyzna zadzwonił do mieszkanki Sztumu podając się za jej wnuka. Oświadczył, że potrzebuje pilnie pieniędzy, bo ma kłopoty finansowe  i chce pożyczyć 18 tysięcy złotych. W następnej rozmowie telefonicznej poinformował, że po pieniądze przyjdzie jego kolega Marcin. 78-latka nabrała podejrzeń i powiadomiła policję.

Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą i zatrzymali mężczyznę w chwili gdy przyszedł po gotówkę. 56-latek był zaskoczony. Oszust trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że  nie jest to pierwsze oszustwo, którego się dopuścił.

Śledczy przedstawili 56-letniemu mieszkańcowi Bielska-Białej zarzut oszustwa. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału skierowany został do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Film Oszukiwał metodą na wnuczka, został zatrzymany

Opis filmu: oszustwa na wnuczka


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oszukiwał metodą na wnuczka, został zatrzymany (format flv - rozmiar 5.88 MB)

Powrót na górę strony