Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić kredyt

Data publikacji 14.03.2014

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Mokotowie zatrzymali Zbigniewa C. Mężczyzna próbował wyłudzić 35 tys. złotych kredytu. 67-latek chcąc sfinalizować transakcję posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Wczoraj usłyszał już zarzut za usiłowanie oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Mokotowscy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że 67-letni mężczyzna prawdopodobnie będzie próbował wyłudzić kredyt. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania Zbigniewa C. Jak ustalili funkcjonariusze, kilka dni wcześniej przedłożył on w banku na terenie Ursynowa zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w celu uzyskania pożyczki w wysokości 35 tys. złotych. Jak się potem okazało, dokument został sfałszowany.

Mężczyzna został przewieziony do komendy. 67-latek tłumaczył mundurowym, że potrzebował pieniędzy na spłatę zaciągniętych wcześniej kredytów. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mu zarzut usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.
 

(KSP / mj)

Powrót na górę strony