Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za handel lekami na odchudzanie

Data publikacji 14.03.2014

Tymczasowym aresztowaniem zakończyło się posiadanie przez 43–latka leków, które nie są dopuszczone do obrotu w Polsce. Grodziscy policjanci odkryli ponad 3 tysiące tabletek na odchudzanie ukrytych w samochodzie. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej szybko ustalili, że mężczyzna od ponad roku trudnił się sprzedażą leków zawierających w swoim składzie substancję psychotropową. Jacek G. usłyszał 3 zarzuty. Wczoraj sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Po 19.00 policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze zauważyli kilkadziesiąt opakowań z lekami ukrytymi w bagażniku. Wyjaśnieniem sprawy natychmiast zajęli się policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą grodziskiej komendy. W samochodzie mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 tysiące tabletek na odchudzanie. Policjanci potwierdzili również, że leki zawierają w swoim składzie substancję psychotropową, której posiadanie w Polsce jest zabronione. 43-latek został zatrzymany.

Podczas przeszukania miejsca pracy mężczyzny, policjanci znaleźli kolejne opakowania z tabletkami oraz sfałszowane recepty na ten sam lek. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany od ponad roku trudnił się sprzedażą substancji i uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 43-latkowi przez prokuratora 3 zarzutów i wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Jacek G. odpowie za posiadanie znacznej ilości tabletek zawierających substancję psychotropową, udzielanie tych tabletek wielu osobom i fałszowanie recept. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono ponad 6 tysięcy złotych. Wczoraj sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony