Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 2000 opakowań sterydów

Data publikacji 14.03.2014

Ostrołęccy policjanci zatrzymali pięć osób, przy których zabezpieczono blisko 2000 opakowań leków, które nie były dopuszczone do obrotu. Zabezpieczone leki odpowiadają za przyrost masy mięśniowej. Oprócz leków policjanci zabezpieczyli także ponad 10 tys. zł. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Działania policjantów ostrołęckiej komendy są efektem kontroli mazdy przeprowadzonej przez policyjnych wywiadowców we wtorek. W pojeździe znajdowały się cztery osoby. Auto zostało dokładnie skontrolowane. Policjanci skupili się na bagażniku, w którym znajdowały się ubrania i kartony, co miało wskazywać na przeprowadzkę. Okazało się, że w kartonach były nie tylko ubrania, ale i leki niewiadomego pochodzenia. Blisko 2000 opakowań o wartości 90 tys. zł. Według wstępnych ustaleń wykorzystywane są do wzrostu masy mięśniowej i nie są dopuszczone do obrotu na terenie Polski. Wszystkie sterydy zostały zabezpieczone przez policjantów. Policjanci zatrzymali także odbiorcę leków.     

Ostatecznie do sprawy policjanci zatrzymali pięć osób (22-38 lat). Są to mieszkańcy Warszawy, Włocławka oraz powiatu makowskiego. Postępowanie w sprawie wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego nie posiadającego pozwolenia na dopuszczenie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. Za powyższy czyn grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony