Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzewany o zabójstwa

Data publikacji 14.03.2014

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie dwóch zabójstw na terenie Warszawy. Do tragicznych zdarzeń doszło w lutym i sierpniu 2013 roku. W momencie zatrzymania 52-latek był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu.

Śledztwo w sprawach zabójstwa 69-letniego mężczyzny i 63-letniej kobiety powierzone zostało przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do prowadzenia Wydziałowi do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci ustalili, że związek z zabójstwami może mieć ta sama osoba. Wskazywał na to podobny sposób działania sprawcy, użycie podobnego narzędzia oraz podobne okoliczności, w których doszło do zbrodni.

Uzyskany materiał dowodowy wskazywał na podejrzenie, iż sprawcą powyższych czynów może być 52-letni mężczyzna. Jerzy B. został zatrzymany 11 marca 2014 r. na terenie Warszawy. Był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu.

12 marca 2014 r. prokurator ogłosił Jerzemu B. zarzuty dokonania dwóch zabójstw. Do sądu został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KSP / pt)

Powrót na górę strony