Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził kilkanaście urządzeń elektronicznych powodując straty w wysokości 40 tysięcy złotych

Data publikacji 14.03.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne wyłudzenia. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przy pomocy dokumentów na założoną na swoje dane fikcyjną działalność gospodarczą otrzymał pożyczki gotówkowe, a następnie zawarł co najmniej kilkanaście umów abonamentowych na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wyłudził kilkanaście telefonów komórkowych, notebooki i tablet. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej we Wrocławiu ustalili i zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o wyłudzenia.

Mieszkaniec Wrocławia działał w okresie od stycznia 2011 roku do maja 2012 roku na terenie miasta. Przy pomocy dokumentów na założoną na swoje dane fikcyjną działalność gospodarczą otrzymał 3 pożyczki gotówkowe. Następnie zawarł z różnymi firmami, co najmniej kilkanaście umów abonamentowych na świadczenie usług telekomunikacyjnych. Na podstawie tak zawieranych zobowiązań wyłudził kilkanaście urządzeń elektronicznych. Wśród nich było kilkanaście telefonów komórkowych, notebooki i tablet.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, wartość strat pokrzywdzonych firm to co najmniej 40 tysięcy złotych. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu czynów.

Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony