Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie wystawy „95 lat Policji”

Data publikacji 14.03.2014

Z okazji 95. rocznicy powstania Policji Państwowej, 13 marca br. o godz. 17:00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej obyło się uroczyste otwarcie ekspozycji poświęconej historii służby. Wśród zbiorów zgromadzonych przez podinsp. w st. spocz. Piotra Fiałkowskiego oraz Macieja Kaczmarka znalazły się liczne dokumenty, medale, odznaczenia, a także unikatowe fotografie i mundury.

Wystawa stanowi swoistą podróż przez czasy „granatowych mundurowych”, milicyjnych radiowozów czy najnowszych osiągnięć technicznych policji. Jedną z największych atrakcji dla zwiedzających były służbowe samochody polonez i nysa, udostępnione przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.  

W ramach uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki wraz z zaproszonymi gośćmi zapalił znicz przy dębie posadzonym ku pamięci kom. Józefa Młodowicza przy posterunku honorowym wystawionym na Placu Wolności w Szubinie przez Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią. Następnie odbyło się otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Szubińskiej, w ramach którego dr Marek Jeleniewski wygłosił wykład pt. „Powstanie Policji Państwowej w Wielkopolsce i na Pomorzu w latach 20.” Wystawę będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc. Serdecznie zapraszamy!

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Otwarcie wystawy „95 lat Policji”

Opis filmu: wystawy

Pobierz plik Otwarcie wystawy „95 lat Policji” (format mp4 - rozmiar 8.99 MB)

Powrót na górę strony