Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież okularów wartych 18 tys. złotych

Data publikacji 15.03.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże okularów znanych światowych marek. 44-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po kradzieży okularów przeciwsłonecznych z salonu na terenie jednego z centrów handlowych. Jego łupem padło w sumie mienie o łącznej wartości ponad 18 tysięcy złotych. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Do ostatniej tego typu kradzieży doszło w salonie optycznym w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Policjanci z Komisariatu Stare Miasto zostali wezwani przez właścicielkę punktu, która zauważyła jak mężczyzna kradnie okulary. Podejrzany najpierw przymierzył je, a następnie, nie płacąc, wyszedł ze sklepu. Funkcjonariusze interweniujący w tej sprawie ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwana. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów już kilkadziesiąt minut po kradzieży. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Wrocławia.

Pracując na tą sprawą, policjanci ustalili, że nie była to pierwsza tego typu kradzież na koncie podejrzanego. Na bazie zgromadzonych materiałów przedstawiono mężczyźnie zarzuty kradzieży okularów o łącznej wartości ponad 18 tysięcy złotych, do których doszło między lipem 2013 r. a marcem 2014 r. Łupem sprawcy padały okulary znanych światowych producentów - wartość jednej pary to ok. 1500-1600 złotych.

Za czyny, o które podejrzany jest mężczyzna, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony