Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli bezakcyzowy towar

Data publikacji 15.03.2014

Lubelscy policjanci zabezpieczyli blisko 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 20 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda została odnaleziona w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynosi blisko 120 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego Komisariatu 8 Policji weszli do jednego z lubelskich mieszkań. Jak wynikało z informacji operacyjnych, w lokalu mogły wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy, nielegalny alkohol oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstwa.

W mieszkaniu 37-latka z Lublina odnaleźli i zabezpieczy blisko 6 tys. paczek nielegalnych papierosów, 20 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, dwa rowery, felgi aluminiowe oraz opony. Wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 120 tys. złotych.

Do sprawy zatrzymany został 37-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Poniesie on odpowiedzialność karną, zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego.

Zgodnie z przepisami ustawy za nabywanie, przechowywanie, przewożenie czy też przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony