Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa marihuany zlikwidowana

Data publikacji 16.03.2014

Ponad pół kilograma marihuany i 91 roślin konopi ujawnili i zabezpieczyli chełmscy kryminalni. Narkotyki należały do 20-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze. Mężczyzna uprawiał rośliny na terenie swojej posesji. Sadzonki konopi rosły w specjalnie przystosowanym do celu pomieszczeniu. 20-latek udzielał również bezpłatnie marihuany innym osobom. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Chełmscy kryminalni przeszukali w miniony piątek teren jednej z posesji w gminie Siedliszcze. W specjalnie przystosowanym do tego celu pomieszczeniu, na strychu garażu, ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Ponad 500 g marihuany i 91 sadzonek konopi indyjskich. W związku z tą sprawą zatrzymany został 20-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony poranną wizytą policjantów. Funkcjonariusze ustalili również, że 20-latek kilkunastokrotnie udzielał bezpłatnie marihuany innym osobom.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Lublinie / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.76 MB)

Powrót na górę strony