Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież koparki

Data publikacji 16.03.2014

Wartą 250 tys. złotych koparkę odzyskali policjanci z Łodzi przy współpracy z kryminalnymi z Bełchatowa. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch złodziei po pościgu podjętym bezpośrednio po kradzieży. Trzeci wspólnik trafił w ręce policjantów w kilka godzin po przestępstwie. Cenna maszyna została zwrócona właścicielowi. Podejrzanym grożą kary do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

12 marca 2014 roku, pół godziny przed północą, z ogrodzonej posesji w Bełchatowie przy ulicy Zamoście skradziono wartą ćwierć miliona koparkę marki "Volvo". Dwaj zamaskowani kominiarkami złodzieje włamali się do kabiny operatora maszyny, uruchomili ją, po czym jeden wyjechał z placu, drugi natomiast podążył oplem za koparką. Trzeci wspólnik, który wcześniej asekurował przestępców, pilotował ich BMW.

Złodzieje nie wiedzieli, że w ślad za nimi ruszyli nieoznakowanym radiowozem policjanci . Na podany przez funkcjonariuszy sygnał do zatrzymania przestępcy zaczęli uciekać. Ze wsparciem natychmiast pośpieszyły załogi kolejnych radiowozów. Po kilkuset metrach pościg zakończył się zatrzymaniem koparki, a chwilę później, w rejonie skrzyżowania ulicy Zamoście z ulicą Kletnią, ścigający zmusili do zatrzymania także opla.

Koparką kierował 50-letni bełchatowianin, oplem - jego 27-letni bratanek, mieszkaniec gminy Kleszczów. Obaj mężczyźni są znani bełchatowskim policjantom z wcześniejszych spraw o podobne przestępstwa. Przy zatrzymanych, oprócz kominiarek i rękawiczek,  funkcjonariusze znaleźli radiotelefony, zaś przy starszym z mężczyzn także zagłuszacz sygnału GPS.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Trzeci z podejrzanych, 52-letni mieszkaniec gminy Szczerców, jadący bmw, który zdołał uciec pościgowi, został zatrzymany przez policjantów kilka godzin później. Także i on trafił do aresztu.

Odzyskaną koparkę, po zabezpieczeniu śladów, policjanci zwrócili prawowitemu właścicielowi.

Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu złodziejskiej trójki. Podejrzanym grożą kary do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony